Rzuty do celu

post_ic

Jesienna pogoda sprzyja zabawom na powietrzu. Świetna propozycją takiej zabawy są rzuty do celu. Poprawiają koordynację, koncentrację i celność rzutów. Dzięki tej zabawie dziecko rozwija się w prawidłowy sposób. Pamiętać należy, że takie zabawy prowadzimy raz jedną raz drugą ręką. Można oczywiście również takie rzuty wykonywać stopami. Do niej potrzebny jest słoneczny dzień i ciepła pogoda. W obu przypadkach gdy dziecko ma wady korekcyjne to je likwidujemy, natomiast gdy ich nie ma to zapobiegamy nim.

Jak grać ?

(wersja jesienna) Spacerując po parku bez problemu można znaleźć przedmioty, którymi łatwo rzucać. Do nim mogą należeć kasztany czy kawałki drzew, które spadły podczas wiatru. Wyznaczamy miejsce, z którego rzucamy i miejsce gdzie mamy rzucić. Ważne żeby jedne z nich było dość łatwo osiągalne. Nie osiągnięcie celu przez dziecko mogłoby zdeprymować do dalszej rywalizacji.

(wersja letnia) Na trawie bądź piasku, najlepiej bez skarpetek można przenosić rzeczy stopą. Woreczek jesteśmy w stanie przygotować wcześniej w warunkach domowych. Do tego potrzeba nam fasola, ryż bądź groch. Dzięki takiej zabawie dziecko likwiduje bądź zabezpiecza się przed płaskostopiem. Jeśli nie mamy woreczka możemy wykorzystać skarpetki, które wcześniej zdjęliśmy.


Udostępnij


BRAK KOMENTARZY


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Zobacz również