Jesienne zabawy z dzieckiem

post_ic

Nastała jesień… drzewa zrobiły się kolorowe i pełne skarbów – jarzębiny, żołędzi czy kasztanów. To świetny czas na wykorzystanie ich do spędzenia kreatywnego czasu z dzieckiem
Na zewnątrz:

Idealna zabawa dla starszaków. Przygotuj karty z rodzajami drzew, które występują w okolicy wraz z rodzajem liści. Poproś dziecko, by za pomocą tych kart dopasowywało rodzaje do obrazków przez Ciebie przygotowanych.

Przygotuj patyczki i połącz je sznurkiem tak, by tworzyły krzyż.  Obklej je gazetą, by razem tworzyły deltoid. Następnie zbierzcie przeróżne liście i obklejcie nimi przestrzeń na latawcu – ważne, by nie był za ciężki. Możecie też wykonać ogonek dla latawca z liści na sznurku. Koniecznie go wypróbujcie w wietrzny dzień.

Na pewno pamiętacie wierszyk:

„Baloniku nasz malutki,
rośnij duży okrąglutki
Balon rośnie, że aż strach,
Przebrał miarę no i TRACH”

Dzieci stoją blisko siebie i trzymają się za ręce, mówiąc wierszyk oddalają się od siebie, aż na słowo „TRACH” puszczają się i opadają na wcześniej przygotowaną górę liści 😉

W domu:

Przygotuj szablony różnych liści – niech dziecko samo je pomaluje plakatówkami. Dla inspiracji możecie zebrać w parku kilka różnych sztuk. Możecie też przykleić je potem na patyczki i włożyć do wazonu razem z prawdziwymi liśćmi. Doskonałym dodatkiem będzie nadzianie na patyczki od szaszłyków jarzębiny lub żołędzi. Prawdziwie jesienny wazon.

Klasyczna zabawa na jesień. Zbierzcie z dziećmi żołędzie, kasztany i jarzębinę. Zróbcie z nich ludziki, zwierzątka i co tylko przyjdzie Wam do głowy J

Przygotowujemy: 200g mąki, 200g soli, pół szklanki wody. Mąkę mieszamy z solą, potem dodajemy wodę. Aby masa nie wyszła za rzadka należy kontrolować jej dodawanie. Wyrabiamy przez 5-10 minut, do momentu kiedy masa stanie się plastyczna. Aby masa miała kolor brązowy możemy dodać sypkiego cynamonu lub kakao.

Następnie formujemy jeża. Jako igły niech posłużą nam pestki słonecznika. Oczy można zrobić z pieprzu, a nosek z jarzębiny. Figurkę suszymy na nasłonecznionym parapecie lub też na grzejniku (na płaskiej, równej powierzchni).

 


Udostępnij


BRAK KOMENTARZY


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Zobacz również